متفاوت توقات شرعی افق مشهد اذان ظهر مشهدمقدس

متفاوت: توقات شرعی افق مشهد اذان ظهر مشهدمقدس خراسان رضوی

گت بلاگز اقتصادی تاکید 2 طرف بر گسترش بیش از پیش همکاری های کشور عزیزمان ایران ومالزی

در دیدار وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان با دا تو سری مصطفی محمد ، دو طرف بر لزوم و اهمیت توسعه روابط اقتصادی و تجاری 2 کشور تاکید کردند.

تاکید 2 طرف بر گسترش بیش از پیش همکاری های کشور عزیزمان ایران ومالزی

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان به نقل از شاتا، محمدرضا نعمت زاده در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از نزدیک شدن به چشم اندازهای ترسیم شده است در دیدار روسای جمهور ایارن و مالزی گفت: حجم تجارت فعلی در حد ظرفیت ها و توانایی های دو کشور نیست ، هم اکنون این میزان 500 میلیون دلار است و بایستی مبادلات بین 2 کشور ارتقا یابد لیکن وقت های زیادی جهت دو کشور وجود دارد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت تأکید کرد، تقویت و تسهیل روابط بانکی از عوامل مهم ارتقای روابط تجاری است و با تسهیل این امر، بازرگانان می توانند مبادلات مالی را به آسانی انجام دهند و سرمایه گذاری های 2 طرف هم زیاد خواهد شد.

عبارات مهم : ایران

نعمت زاده با بیان اینکه از ورود سرمایه گذاران مالزیایی به کشور عزیزمان ایران استقبال می کنیم افزود: سابقه همکاری با شرکت های بزرگ مالزیایی را در گذشته داریم که به علت تحریم ها این همکاری ها متوقف شد و مشتاقیم که مجدد احیا شود.
وی با اشاره به توانایی های موجود در بخش نفت، گاز و پتروشیمی، صنعت غذایی، صنعت الکترونیک و خودرویی کشورمان از شرکت های مالزیایی دعوت کرد تا با شرکت های ایرانی به صورت سرمایه گذاری یکسان همکاری های خود را شروع کنند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت بر لزوم ساماندهی تعرفه ها جهت هموار کردن فعالیت تجار 2 کشور تاکید و تصریح کرد: سرمایه گذاری های یکسان و بلند مدت کشور عزیزمان ایران و مالزی می تواند زمینه های مناسبی جهت توسعه زیاد 2 کشور ایجاد و روابط اقتصادی را تقویت کند.
وی هم چنین مبادله و ارائه خدمات فنی مهندسی و سایر بخش ها را در کنار داد و ستد کالا نیز مهم برشمرد.
وزیر صنعت و تجارت مالزی هم در این دیدار با بیان اینکه ظرفیت های همکاری بین 2 کشور به طور کامل شکوفا نشده است گفت: باید بر اساس چشم اندازی که روسای جمهور دو کشور در دیدار با یکدیگر ترسیم کردند باید جهت گسترش همکاری های تجاری و اقتصادی تلاش کنیم.
دا تو سری مصطفی محمد در ادامه این دیدار با اشاره به اینکه موانع بانکی بین 2 کشور به زودی مرتفع می شود افزود: در بخش گردشگری نیز دو کشور زمینه های مناسبی جهت ارتقای سطح همکاری ها دارند که در این زمینه زیاد کردن پروازها بین پایتخت کشور عزیزمان ایران و کوالالامپور می تواند نقش تاثیر گذاری داشته باشد.
وی از آمادگی مالزی جهت کمک به سرمایه گذاران ایرانی خبر داد و تصریح کرد: در بخش خودروسازی هم همکاری هایی در گذشته بین 2 کشور بوده است و امیدواریم این همکاری ها به روز شود و تعامل بین خودروسازان 2 طرف ارتقا یابد.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ایران | تجارت | مالزی | همکاری | ایرانی | اقتصادی | سرمایه گذار | سرمایه گذاری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog