متفاوت توقات شرعی افق مشهد اذان ظهر مشهدمقدس

متفاوت: توقات شرعی افق مشهد اذان ظهر مشهدمقدس خراسان رضوی

گت بلاگز سیاسی طرحی به نام «ناتوی عربی» هیچ‌گاه به مرحله اجرا نمی‌رسد

کارشناس پرسشها آمریکا گفت: سعودی در یمن درمانده است و ورودش به پیمان دفاعی عظیم‌تر (ناتوی عربی) آنان را در پرسشها اقتصادی و داخلی زمینگیر می‌کند.

طرحی به نام «ناتوی عربی» هیچ‌گاه به مرحله اجرا نمی‌رسد

مهدی ذاکریان کارشناس پرسشها آمریکا در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی گروه تحریریه سایت جوان، با اشاره به یاوه گویی های ضد ایرانی ترامپ در سفرهای منطقه ایش، اظهار داشت: دونالد ترامپ به علت اینکه بیش از نیمی از مردم آمریکا به وی رای نداده اند از مشروعیت برخوردار نیست.
وی با بیان اینکه ترامپ از طریق سیستم انتخاباتی الکترال کالج توانست در آمریکا به قدرت برسد، افزود: او از زمانی که روی کار آمده همواره مورد اعتراض و فشار افکار عمومی آمریکا قرار داشته است و فرمانهای اجرایی او هم عموما از سوی دادگاههای آمریکا نقض و بی اعتبار شده است است.

عبارات مهم : ایران

کارشناس پرسشها آمریکا با اشاره به اینکه ترامپ تلاش می کند جهت کسب رضایت شهروندان آمریکایی از طریق بیزنس که حرفه مهم اوست کمی درآمد به ثروت ملی آمریکا تزریق کند، گفت: سفر ترامپ به ریاض زیاد جنبه تجاری داشت و او با انعقاد قراردادهای نفتی و تسلیحاتی با سعودی ها تلاش کرد تزریق مالی به بازار آمریکا داشته باشد.
ذاکریان با بیان اینکه همصدایی مدیر جمهور آمریکا با سعودی ها در تخریب صورت کشور عزیزمان ایران لفاظی هایی است که تاثیری در موقعیت ممتاز کشور عزیزمان ایران نخواهد داشت، اضافه کرد: کشور عزیزمان ایران اسلامی به تازگی از یک انتخابات دموکراتیک و قانونی بیرون آمده و مردم رای به تعامل با جامعه بین المللی داده اند، بنابراین بیانات ترامپ و رهبران سعودی از منظر جامعه بین المللی غیرمنطقی ارزیابی می شود.
وی ادامه داد: انتخابات دموکراتیک و رای مردم که مبتنی بر تایید برنامه های اعتدال گرایانه است شیوه ترامپ و سعودی را در انزوا قرار خواهد داد.
ذاکریان همچنین با اشاره به بیانات ضدایرانی نتانیاهو در دیدار با ترامپ گفت: رژیم صهیونیستی در سرزمینهای اشغالی از منظر حقوق بین الملل غیرقانونی هست. چند ماه پیش هم قطعنامه شورای امنیت در محکومیت شهرک سازی رژیم صهیونیستی در سرزمینهای اشغالی به تصویب رسید بنابراین همه اینها ادعا و فرافکنی است تا از این طریق بتواند مشروعیت خود در جامعه بین الملل را مورد تایید قرار دهد.
کارشناس آمریکا در خصوص راه اندازی ناتوی عربی هم عنوان کرد: چنین طرحی هیچ گاه به مرحله اجرا نمی رسد. ترامپ اخیرا بحث خروج از ناتو را مطرح کرده و مدعی شده است به علت هزینه های این شرکت دفاعی دیگر قادر به همکاری نیست، بعد راه اندازی ناتوی عربی بی معناست. در منطقه ما غیر از عربستان سایر کشورها مثل کویت امارات به شدت آسیب پذیر هستند و توان تشکیل چنین شرکت دفاعی و امنیتی را ندارند. عربستان به تنهایی هم در قد و قامت این حرف ها نیست. سعودی اکنون در یمن درمانده و سردرگم است و ورودش به یک پیمان دفاعی عظیم تر آنان را در پرسشها اقتصادی و داخلی زمینگیر می کند و بحران بزرگتری را برایش بوجود می آورد.
ذاکریان با بیان اینکه کشور عزیزمان ایران بدون دریافت هیچ هزینه ای از کشورهای منطقه و…جلوی داعش و گروههای تکفیری ایستاده هست، گفت: اگر کشور عزیزمان ایران نیروهای خود را از عراق و سوریه خارج کند هزینه بسیار زیادی متوجه سایرین خواهد شد.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | آمریکا | ایرانی | سعودی ها | آمریکایی | دونالد ترامپ | مهدی ذاکریان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog