متفاوت توقات شرعی افق مشهد اذان ظهر مشهدمقدس

متفاوت: توقات شرعی افق مشهد اذان ظهر مشهدمقدس خراسان رضوی

گت بلاگز فرهنگی هنری سفرنامه‌های مجتبی رحماندوست در «بازگشت از آسمان»

«بازگشت از آسمان» سفرنامه‌های مجتبی رحماندوست به چند كشور متفاوت از جمله سفر به آلمان است كه به تازگی به وسیله سوره مهر منتشر شده‌ هست.

سفرنامه‌های مجتبی رحماندوست در «بازگشت از آسمان»

به گزارش حوزه ادبیات گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری؛ «بازگشت از آسمان» سفرنامه های مجتبی رحماندوست به چند كشور متفاوت از جمله سفر به آلمان است كه به تازگی به وسیله سوره مهر انتشار یافته است.
رحماندوست راجع به این كتاب گفت: این اثر یادداشت هایم از سفرهایی است كه به كشورهای متفاوت داشته ام. در یكی از فصل ها ماجرای خوابیدن شدنم در یكی از بیمارستان های آلمان پرداخته ام.

عبارات مهم : آلمان
وی ادامه داد: من در سال 60 در جبهه مجروح شدم، به علت نبود امكانات پزشكی به آلمان سفر كردم. در حین عمل تا پای شهادت رفتم. هرچند شهادت نصیبم نشد. نام كتاب از فصل سفر به آلمان گرفته شده است هست.

این نویسنده افزود: اگرچه خاطرات سفرهای اشخاص در سایت ها به صورت آنلاین در دسترس است ولی هنوز مخاطبان به كتاب های سفرنامه علاقه مند هستند جهت همین است كه سفرنامه ها تجدید چاپ می شوند.

در قسمتی كتاب این گونه آمده است:

یك شنبه، 1 آبان ماه 1362، زیگِن (آلمان غربی)

از چهارشنبه، 27/7/62 كه از کشور عزیزمان ایران درآمده و عصرش وارد این بیمارستان شده است ام، هنوز بدون هیچ معالجۀ مهمی در این گوشه اروپا خوابیده ام. به جز امروز كه تعطیلی بود، هر روز پانسمان های دست و پا را عوض كرده اند. تا بخواهی از من عكس گرفته اند از دست و پا و سایر نقاط بدن، جهت آزمایش خون گرفته اند. در سه روز اخیر هم جهت آزمایش قند خون روزی سه بار با تیغ زدن به نوك انگشت از من خون گرفته اند…

همچنین رحماندوست در مقدمه كتاب این گونه نوشته است: در سفرهایم به بعضی از كشورها، مشاهداتی داشته ام كه به نظرم نقل آن ها جهت كسانی كه همسفر من نبوده اند خالی از لطف نیست. از میان ده ها سفرنامه دست نویس خودم، چند سفرنامه را به شما تقدیم می كنم تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: آلمان | آزمایش | سفرنامه | آزمایش خون | سفرنامه ها | بیمارستان | مجتبی رحماندوست | نویسنده

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog